Z Liberce do Paříže na kole za 7 dní

Rubrika: Publicistika – Letem-světem

Z Liberce do Paříže na kole za 7 dní  -  „Sen nebo skutečnost?“

Pro některé z nás je tento pojem pomyslný konec světa a pro jiné neskutečná výzva.

Tato cesta se stala velkou výzvou pro dva zaměstnance internetové kavárny. Pro které je to překročení vlastních hranic. Může to být pro ostatní ukázkou nebo motivací .

Iniciátorem této myšlenky se stal na konci roku 2007 Aleš Hrubý (22), ke kterému se přidal kolega a kamarád Jiří Zelenka (36).

Tito dva dosti odlišní kolegové si zvolili cíl, stanout do 168 hodin pod Eiffelovou věží.

Pro jednoho je to šance si za jízdy popřemýšlet a vybít přebytečnou energii, pro druhého možnost ukázat, že věk nehraje roli. Stačí vám chuť do života a síla překonávat sama sebe.

 

Start začíná v sobotu 17. května 2008 v Liberci. Výjezd je naplánován na šestou hodinu ranní. Z vrcholu Ještědu  směrem na Křížany, Rynoltice dále do Petrovic. Následuje cesta Německem přes Oybin a Drážďany na Radeberg. Přes Hecklingen pokračovat směrem na  hranice s Holandskem. Holandskem se jen mihneme přes Vento na Roermond a přes Roosteren do  Belgie. Po projetí Belgie už následuje jen směr Francie. Zatím se nedá říci, kam za 168 hodin stihnou dojet. Eiffelova věž, je jejich naplánovaný cíl. Mapu trasy si můžete prohlednout na jejich stránkách http://liberec-paris.wz.cz/plan_cesty.php.

 

Ve volných chvílích se intenzivně věnují přípravě. Navštěvují posilovnu Sport Centrum Budokan a snaží se najezdit „stovky“ kilometrů na vytrvalost.

 

Pojedou na silničních kolech ROAD Ride 903-27

Pro tuto akci mají k  testovacím účelům půjčená špičková sedla italské firmy Selle SMP Glider  http://www.sellesmp.cz/prodej/Sedlo-Selle-SMP-Strike-Glider. A ještě by chtěli testovat funkční prádlo a doplňky výživy, ale to je zatím v jednání.
Je to sen, co si chtějí uskutečnit a dokázat si, že na to stále mají. Snad naleznou to, co hledají a budou úspěšní.

Pokud dokáží, v co sami věří, mají nový český rekord! Držme jim tedy palce!!!

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 09. 03. 2008.