Ondřej Suchý: Sága rodu Lupinů (12)

Rubrika: Publicistika – J+O Suchý


Milý Lupino!
Tak už se to stalo: Prožil jsi své první narozeniny v životě! Pro tebe to byl den jako jiný, zatímco my, lidé kolem tebe, jsme si opět uvědomili, jak čas neúprosně plyne. Já jsem se opět začetl do tvých psích horoskopů, které jsem si v nedočkavosti chvíle kdy se s tebou setkáme stáhl z internetu, abych porovnal jejich obsah se skutečností. Jsou tam úsměvná sdělení, tak jak už někdy v horoskopech bývají.
Například to: „Pokud máte v domácnosti zvířata, která se neustále perou, mazlíček Váha bude ten, který vše vyřeší a uklidní. Je-li ve znamení Vah, udělá pro klid cokoliv.“ Opak je pravdou. Když jsi byl několik týdnů v létě ve společnosti dvou dalších psů, odpustili ti všechny ústrky jen díky tvému štěněcímu věku! V čem má na druhé straně tento horoskop pravdu, je konstatování, že pejsci narození ve znamení Vah „jsou velmi přitažliví, protože jsou vedeni planetou lásky a krásy“. Milý Lupino, protože vím, že ti tato informace je houby platná, neb nevíš co sděluje, musím ti říci, že v tomhle ten tvůj horoskop nelže.
Jiný horoskop o tobě zase tvrdí: „Tento pes nikdy přesně neví, komu by se měl snažit vyhovět. Jestli tomu, nebo onomu, nebo sobě samému. Projevuje se často jako nerozhodný a neví tak docela přesně, co vlastně chce. Dokáže ocenit, když jeho majitel vždycky ví, co se bude zrovna dít, neboť tento pes cítí velkou potřebu přizpůsobit se svému člověku a žít s ním ve shodě.“ To by na tebe zatím také docela sedlo, i když každé štěně zprvu nikdy přesně neví, komu by se mělo snažit vyhovět. Nu, uvidíme v budoucnu.
Když jsem přiznal paní Ivance Krčkové, v jejíž chovné stanici Nermin jsi přišel na svět, že jsem z internetu stáhl tvé horoskopy, abychom si nad nimi s ženou udělali o tobě první představu, čekal jsem, že tuto pošetilost paní Ivanka shovívavě mlčky přejde. K naší velké radosti – nestalo se tak! Napsala nám: „Já jsem si v den jeho narození udělala jeho numerologický rozbor a zjistila jsem, že když jste vydrželi Lupina II. s jeho třemi jedničkami, tak Cardinála vydržíte také. Pozor jen na jeho cílevědomost, kterou vyváží svou citlivostí.“
Že si u tebe musíme dát na leccos pozor, to dnes už víme. Víme i to, že jsi se stal během toho roku rovnocenným členem naší rodiny, že už jsi nám dal tolik radosti, kolik jsme zpočátku ani nečekali a že se tebou můžeme pyšnit před ostatními lidmi i pejsky, jak jsi pěkný, roztomilý a chytrý. Přeji tobě i nám co nejvíc krásných let společného soužití!

Za rodinu Suchých:
Suchý Ondřej,
který tu o tobě celý rok psal
a Suchá Johana,
která tě občas během roku fotografovala 
 

Foto © Johana Suchá

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 25. 12. 2007.