Petr Dvořák – Pavel Veselý: Začínám docela slušně nestíhat, ale nestěžuji si

Rubrika: Publicistika – Rozhovory

Ve světě české populární hudby se Petr Dvořák pohybuje už dlouho. Že jste o něm ještě neslyšeli? Možná proto, že stojí někdy nenápadně za mnohými projekty a o sobě moc nemluví. Po dlouhé době jsme měli čas udělat i tento rozhovor. Ještě Petra Dvořáka neznáte?

V české pop music nejsi žádný nováček. Co vše máš již za sebou?
Dá se říci, že od 18 let se tomuto oboru věnuji profesionálně, ať se to týká samotného hudebního vystupování nebo moderování, tak i pořádání a produkci nejrůznějších akcí. Dnes mi je 27, takže za tu 9letou dobu se toho stihlo opravdu, ale opravdu hodně. Co se týká zpěvu, tak rozhodně dobrou školou v začátcích byly takové ty tancovačkové kapely, kde se každý zpěvák ostřílí a tak nějak na sebe začne upozorňovat a pokud má větší ambice, než jen skončit u těch tancovaček (a to já měl a mám stále), tak se pak začít poohlížet po nějakém tom krůčku dál.

Prošel jsem několika kapelami, se kterými jsem natočil singly nebo CD a dokonce jezdil dříve i vystupovat ven do zahraničí na festivaly nebo dokonce v roce 2009 jsem se umístil s mojí kapelou Bagr v anketě Český Slavík Mattoni na 2. místě v kategorii SKOKAN ROKU ve skupinách. Pak následovaly nějaké muzikálové projekty a aktivity a sólová tvorba a pár projektů, kde loni, v roce 2011, jsem měl možnost dostat se se svým projektem Arpegi (pop/disco) až do nominace na OBJEV ROKU v Českém Slavíku Mattoni, ale bohužel jsme nakonec nesplnili hlasovací limit pro nominaci. Mám za sebou spolupráci s mnoha osobnostmi, společné vystupování a koncertování s Michalem Davidem, Evou Pilarovou, Argemou, Ready Kirken, Arakainem, UDG, Milanem Drobným a mnoha dalšími... Při tom všem se aktivně věnuji i produkci a pořádaní akci, spolupráci s médii a populárními osobnostmi, hudebními producenty, výrobě reklam a klipů atd., protože jsem také zároveň majitelem produkční agentury.

Píšeš si hudbu sám? Jaká hudba se ti líbí?
S tvorbou písniček je to různé...někdy si složím sám hudbu i text, jindy spolupracuji s textaři nebo hudebníky...je to velice individuální a často záleží také na tom, co má vzniknout a jaké je hudební zadání. Takže pokud se na to cítím nebo mám momentální nápad, o kterým si myslím, že je dobrý, vrhnu se na tvorbu sám. V jiných případech rád přenechám tuto práci kolegům, se kterými spolupracuji - těmi jsou momentálně nejčastěji hudební producent a skladatel Luboš Lautrbach nebo textař Martin Rous.

Jaké složení publika na tebe chodí?
Tady bych odpověděl malinko z druhé strany, a sice spíše pro jaké publikum nejraději vystupuji. Přeci jen jsem soudný člověk a nejsem v takovém postavení, že bych vyprodával haly nebo kulturáky, ale z 90 % vystupuji na akcích jako pozvaný host...takže publikum si nevybírám, ale vystupuji na nejrůznějších akcích, diskotékách, událostech, firemních večírcích, módních přehlídkách, dětských akcích, slavnostech...takže publikum je opravdu velice širokospektré od malých dětí, přes teenagery a maminky a tatínky, až po babičky a dědečky, a tomu musí být taky často přizpůsoben široký repertoár, někdy je to fuška zavděčit se všem. Často se pak stává, když se vystoupení líbí, že jsem na tu samou akci pozván znovu, a tam už pak lidé přijdou třeba i jen kvůli mně se pozdravit, popovídat - a to je vždy velice milé.

A co návrh k sňatku od fanynek?
Samozřejmě fanynky jsou, zvláště dnes v době internetu a facebooku je velice jednoduché si kohokoli na internetu najít a zkontaktovat ho, takže samozřejmě i mně různí lidé píšou vzkazy, chválu, pozdravy i kritiku a za to jsem velice rád. Ovšem co se týká nabídky na sňatek, tak na takovou nabídku jsem stále pln očekávání...tak doufám, že brzo přijde :-))

Připravuješ také CD se světovými hity? Co se k tomu dá prozradit?
Ano, ano...jelikož jsem velice aktivní člověk a stále mám potřebu něco vytvářet a baví mě se stále za něčím hnát, tak jsem navázal na spolupráci se zpěvačkou Helenou Hamplovou, se kterou se znám už několik let a máme za sebou mnoho společných vystoupení a písní. Za ty roky, co se známe a co spolu hudebně koketujeme, jsme se konečně dostali do situace, že jsme si plácli a řekli si své "hudební ano" a dohodli se na natočení CD a společném vystupování se světoznámými hity a především duety, které dostanou disco podobu a moderní zvuk, o který se postará už zmiňovaný hudebník Luboš Lautrbach. Některé songy přetextujeme i do češtiny s pomocí už také zmiňovaného textaře Martina Rouse a pak to celé dostane na starosti manager a producent Zdeněk Obhlídal, se kterým jsme se dohodli na společné spolupráci. Jelikož Zdeněk Obhlídal zároveň stojí za momentálním velkým comebackem skupiny Lunetic, dostaneme možnost, jakmile bude vše připravené, rovnou společně vystoupit s Luneticem na jejich vyprodaných koncertech, a doufáme, že na nás budou lidi dobře reagovat.

Máš také čas odpočívat?
Abych řekl pravdu, teď toho času moc není. Přípravy a práce na hudbě a výroba songu s Helenou, do toho moje vlastní aktivity, vystupování, moderování, různé akce po ČR a přípravy mnoha letních akcí, které začínám docela slušně nestíhat...takže můj den vypadá tak, že vstávám většinou kolem deváté ráno, pak se nezastavím, auto, schůzky, telefony, jednání, někde rychlý fastfood a chodím spát ve 3 v noci...do toho vystoupení...je toho teď nějak moc.

K tomu všemu se taky musím začít připravovat na velkou událost, která mě čeká tento rok a kterou nesmím podcenit, a sice v září odlet a účast na mezinárodním hudebním festivalu na Krymu! Dostal jsem nabídku a důvěru od pana Josefa Čermáka, který tyto festivaly organizuje, tak nechci zklamat. Jde o mezinárodní hudební festival, kde budu reprezentovat Českou republiku a který bude živě přenášet 16 národních televizí a kde v publiku budou desetitisíce lidí a hlavně mezinárodní hudební porota složená ze známých osobností jednotlivých států. Na tuto událost se velice těším. Na jednu stranu jsem rád, že je práce a je čemu se věnovat...na druhou stranu je to opravdu někdy velmi náročné a na odpočinek času nezbývá.

Kde tě můžou posluchači nejdřív slyšet?
Jezdím opravdu všude po celé ČR. Momentálně působím také v projektu DISCO ROAD SHOW, což je celovečerní show pro diskotéky, kluby, ale také restaurace a podniky, a dokonce už máme i objednávky na svatby :-) V tomto působím s kolegou Dj D@ndym, a kde nás můžete potkat a informace o nás se dozvíte na www.roadshow-production.eu anebo budu rád, když se přidáte na facebookový profil, kde jsem jako "Petr Dvořák zpěvák-moderátor" a kde pravidelně informuji o svých aktivitách, vystoupeních, akcích atd...

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 11. 05. 2012.