Gracián Svačina: Ze Zámečku bude puberťák

Rubrika: Publicistika – Zajímavosti

 

Většina lidí v České republice vědí, co je to dětský domov, méně lidí vědí o tom, že děti z dětských domovů se věnují spoustě zájmům, které potom ukáží na Nejmilejším koncertě.
A snad jen úzká společnost lidí vědí, že kromě zpívání, tancování,… děti vytvářejí svůj vlastní časopis. Ten se stal už samozřejmostí každého měsíce v ústavních zařízeních v celé České republice.
Časopis se jmenuje Zámeček a je vydáván sdružením Duha za přispění mnoha institucí, nadací jako třeba Nadace Terezy Maxové, ale i obyčejných lidí, které se prostě rozhodli pomoci.

Zámeček vytváří krom dospělé redakce, která dává dohromady články od redaktorů a pisatelů ze všech ústavních zařízení v celé republice. Hlavně dětská redakce a vůbec každý z domova, kdo má chuť napsat nějaký článek o tom, co ho trápí, co ho potěšilo,... a nevědomky si tak dodávají sílu nebo chuť do dalšího dne bez mámy a táty.

Musím to vědět, protože jsem jeden z nich, a rád bych díky těmto novinám poděkoval za těch 10 let, co s námi Zámeček je. Za to, že mi ukázal, že když člověk chce, může brát život jinak a líp.
S postupem času a koukáním na www.zamecek.net  si uvědomuji, co jsem díky Zámečku udělal jinak a líp.

Co mu popřát do dalších let? Hm, snad spoustu dobrých lidí, díky kterým je Zámeček zdarma, nápadů a elánu do práce. Pokud budete chtít vědět více můžete stejně jako já kouknout na www.zamecek.net

Gracián Svačina

Copyright © www.zamecek.net

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 03. 06. 2007.