Míša a Jitka Stošická: O Janě Piarové

Rubrika: Publicistika – Zajímavosti

Jana Piarová
JANA PIAROVÁ


Janinka je subtilní až éterická bytost, veskrze to pozitivní, inteligentní, krásná a šikovná módní návrhářka a šperkařka.
Zdá se Vám to mnoho superlativů na jednoho člověka? Přijďte se sami přesvědčit, že její šperky jsou nádherné a odráží se v nich všechny tyto vlastnosti.
Šperky jsou určeny jak pro denní nošení, tak i pro slavnostní příležitosti. Vyrazila nám dech nápaditě promyšlená kreativita šperků.
Řeknete si korále, no a co? Dají se na krk a jde se. Jenže „piarovské“ korále se dají různě navazovat, propojovat, uzlíkovat a ty správně dlouhé (nebo snadno propojené) nosit třeba i jako pásek. Ze šperku na krk vytvoříte jednoduchým přepnutím ramínko šatů nebo prádla, ucho kabelky… Některé „součástky“ jdou nosit jako brož nebo přívěsek šperku či přívěsek na poutko kalhot, ozdoba do vlasů – možností je zkrátka neuvěřitelně mnoho.
Na ochutnávku Vám předkládáme několik fotografií, které bohužel nevystihnou pravou živost barev a jiskřivou třpytivost.
Jana Piarová říká, že nejlépe vypadají na těle jejich majitelky a dokonale vyniknou v bodovém osvětlení nebo na sluníčku, případně na romantické večeři ve světle svíčky. Oči ženy však prý lépe než jakékoli osvětlení rozzáří radost.

 

Každý šperk je originál. Milé dámy, přijďte si samy vyzkoušet a vyberete-li si, zaručuji Vám, že žádná jiná žena nebude mít na sobě stejný. Na vernisáži, která proběhla 16.4.2008 v Galerii E ve Vrtbovské zahradě na Malé straně nás bylo mnoho a ten nejhezčí jsem měla na krku samozřejmě já. No dobře, druhý nejhezčí moje dcera…

 

Míša: No fíííha! Ta mamka ale umí krásně psát! Doufám, že to po ní zdědím… :-)
Musím se přiznat, že zprvu jsem nevěděla, co znamenají některá ta cizí slova, ale když jsem si představila Janičku, pochopila jsem hned a mamča nemusela ani dlouze vysvětlovat. Prostě a jednoduše - Janička je úžasná bytost a umí dělat jak krásné šperky, tak i nádherné šaty.
Někde jsem slyšela takovou moudrost... „Každý je jedinečný!“ A to teda platí! Nejen u Janičky jakožto šperkařky, ale hlavně naší kamarádky…
Jo mami, a jen tak mimochodem! Trochu jsi se spletla v posledních dvou větách!
Jááá mám nejhezčí šperk a tyyy máš druhý nejhezčí šperk…
Předávám slovo do studia. Ehmmm… Prostě, mami piš!

 

Píšu - No není zlatá….Co dodat? Snad jen lehké shrnutí:
Galerie E,  www.galerie-shop.cz,  Karmelitská 25, Praha 1 - Malá Strana
Z Malostranského náměstí – vchod vedle hospůdky U malého Glena. Otevřeno denně od 10 do 18 hodin.

 

Galerie si dala za cíl prezentovat českou ruční práci (keramika - italská majolika a habánská keramika - lesní sklo…) Postupně dává možnost prezentovat se i šikovným lidem z dalších uměleckých oborů – řezbářství, šperkařství, módní návrhářství (na vernisáži jsme měli možnost shlédnout módní přehlídku Terezy Sabáčkové s trendy modely na letošní jaro a léto www.ateliersali.cz  - krása a představte si, že se dá opravdu všechno nosit, tedy myslím tím, že i nevýstřední člověk se v tom cítí určitě skvěle)...

Přijďte se sami podívat a posoudit, jak se záměr spojit krásu přírody   s krásou uměleckých předmětů vytvořených českýma rukama povedl.

 

                                                   http://janapiarova.wz.cz/cesky.html

VRTBOVSKÁ ZAHRADA - opomíjená perla velkoměsta

Foto © Jana Piarová

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 24. 04. 2008.