Helena Jarešová: Zásuvka, která vám může zachránit nejen počítač

Rubrika: Publicistika – Doporučení

Přítelkyně mojí maminky byla pověstná tím, že v pátek třináctého nikdy nechodila do práce; měla z tohoto data přímo panickou hrůzu již několik dnů předem.
Na lednový pátek 13. však nezapomenu hodně dlouho ani já. Přinesla jsem si totiž z knihovny pár knížek na pracovní stůl, jedna kniha se uvolnila a upadla na počítačovou myš. Hrozně jsem se lekla, neboť obrazovka rázem zčernala. Pokusila jsem se počítač restartovat, ale nic nepomohlo.
Sobota - neděle, nic. Počítač se neumoudřil.
V opravně počítačů u nás na sídlišti jsem se dověděla, že je to dost častá závada, kterou způsobuje kolísavé napětí v elektrické síti.
Zároveň mi byla doporučena speciální zásuvka, která má přídavné zařízení pro regulaci kolísavého napětí. Nezaváhala jsem a hned jí koupila.
Pevně doufám, že se mi to už nikdy nestane. Byla jsem totiž upozorněna, že to mohlo být mnohem horší, což důvěrně znám. Před půl rokem mi totiž podobným způsobem "odešla" hlavní deska. A že to nebyla levná záležitost, o tom nepochybujete. Kdybych věděla o možnosti koupit si tu takovouto zásuvku, ušetřila bych asi 6.000,-Kč.
Tahle zásuvka přitom stojí necelých 500,-Kč, a proto se určitě vyplatí mít jí doma.
A kde ji můžete koupit nebo objednat? Ve firmě FAJN PC, respektive na jejich webových stránkách, kde najdete všechny potřebné kontakty.

FAJN PC    www.fajnpc.cz

Tento článek byl v Pozitivních novinách poprvé publikován 22. 01. 2006.